پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۴

زر آبادی پور:

بیش از 85 درصد چراغ های راهنمایی شهر قزوین هوشمند سازی شده است

شیما زرآبادی پور، قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین، از هوشمند سازی بیش از 85 درصد چراغ های راهنمایی سطح شهر قزوین، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین؛ زرآبادی پور گفت: تقاطع ها مهم ترین گلو گاه های ترافیکی در سطح معابر شهری بوده و حل معضلات ترافیکی آن ها با رویکرد منسجم و یکپارچه ،گامی اساسی در سازماندهی ترافیک معابر شهر است.

وی گفت: با توجه به حجم بالای وسایل نقلیه و وجود تقاطع پر ترافیک، دیگر استفاده از روش های سنتی برای اعمال زمانبندی تقاطع جوابگو نیست؛ چرا که اختصاص زمان های ثابت به محورهای مختلف در تمام ساعات شبانه روز بدون توجه به رفتارهای ترافیکی شهروندان و حجم خودروهای عبوری، باعث افزایش تاخیر، بالارفتن مصرف سوخت و افزایش میزان آلایندگی می شود که در نهایت منجر به هدر رفتن منابع مادی و اتلاف وقت شهروندان خواهد شد.

قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین با اشاره به اینکه این معاونت تنها متولی طراحی، نصب، راه اندازی و نگهداری چراغ های راهنمایی و رانندگی سطح شهر قزوین است، تصریح کرد: در معابر شهر قزوین اختصاص زمان سبز به محورها براساس حجم ترافیک عبوری در لحظه و ایجاد هماهنگی در شبکه حمل و نقل  شهری از طریق نصب سیستم های هوشمند کنترل مرکزی چراغ های راهنمایی تقاطع انجام می شود.

زر آبادی پور افزود: در حال حاضر در شهر قزوین، 45 چراغ راهنمایی و رانندگی در سه منطقه وجود دارد که ازاین تعداد، 39 چراغ راهنمایی هوشمند سازی شده است.

وی تاکید کرد: از مجموع چراغ های راهنمایی هوشمند در سطح معابر شهر قزوین، 32 چراغ به سیستم هوشمند کنترل مرکزی مجهز است

قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین، مدیریت تقاطع هوشمند در شبکه به صورت متمرکز، تنظیم زمان بندی لحظه ای  و بر اساس جریان ترافیک و کاهش تاخیر و توقف اعمالی برخودروها در تقاطع ها را از مزایای چراغ های مجهز به سیستم هوشمند کنترل مرکزی برشمرد و گفت: کنترل خودکار  و بهینه سازی عملکرد چراغ های راهنمایی بر مبنای تغییرات لحظه های در تقاضا و ظرفیت تردد خودروها، جمع آوری اطلاعات و آمار ترافیکی در بازه های زمانی مشخص و ارائه آن به صورت فایل های متنی و گرافیکی را از دیگر ویژگی های این چراغ ها عنوان کرد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط